Promocje
Zestaw malarski 330 Barracuda 16/13 Professional
Zestaw malarski 330 Barracuda 16/13 Professional
412,63 zł 349,00 zł
szt.
Zestaw malarski Barracuda 14/13 BK03 - seria 330
Zestaw malarski Barracuda 14/13 BK03 - seria 330
431,03 zł 299,00 zł
szt.
Zestaw malarski  BARRACUDA  - 9 szt. - taśma GRATIS
Zestaw malarski BARRACUDA - 9 szt. - taśma GRATIS
292,04 zł 259,00 zł
szt.
Zestaw malarski BARRACUDA - 8 szt. - taśma GRATIS
Zestaw malarski BARRACUDA - 8 szt. - taśma GRATIS
215,97 zł 189,00 zł
szt.
Zestaw malarski 330 Barracuda 6 Basic
Zestaw malarski 330 Barracuda 6 Basic
202,00 zł 160,00 zł
szt.
Zestaw malarski 330 Barracuda 16/9 Professional
Zestaw malarski 330 Barracuda 16/9 Professional
407,70 zł 339,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Badania kliniczne z Niemiec potwierdzają, że technologia Livinguard niszczy koronawirusa.
16.jpg

Naukowcy z Freie Universität Berlin przy Instytucie Higieny Zwierząt i  Środowiska oraz Institut für Textiltechnik (ITA) Uniwersytetu RWTH w Akwizgranie wykazali, że tkaniny poddane obróbce za pomocą technologii Livinguard  mogą zniszczyć 99,9% SARS-CoV-2 (wirus wywołujący COVID-19).


Tłumaczenie artykułu:

Innowacyjne włókna wykorzystywane do produkcji masek mogą bezpośrednio dezaktywować SARS-CoV-2, jak wykazali naukowcy z Freie Universität Berlin i RWTH Aachen University.

Numer 096/2020 z 10 czerwca 2020 r.

Naukowcy z Freie Universität Berlin przy Instytucie Higieny Zwierząt i Środowiska oraz Institut für Textiltechnik (ITA) Uniwersytetu RWTH w Akwizgranie prowadzą wspólne badania dotyczące tematu alternatywnych środków ochrony osobistej. Badania zostały przeprowadzone w kontekście wspieranego przez Unię Europejską projektu EIT Health Project ViruShield, którego celem jest wynalezienie alternatywnych materiałów filtrujących do masek na twarz w obliczu ograniczonego dostępu podaży i braku równowagi w łańcuchu dostaw środków ochrony osobistej na rynkach globalnych.

Szwajcarska firma Livinguard opracowała technologię wykorzystywaną w tekstylnych maskach ochronnych, która umożliwia bezpośrednią dezaktywacje bakterii i wirusów. Podczas pracy naukowców z Institut für Textiltechnik (ITA) Uniwersytetu RWTH Aachen skupiającej się na badaniu właściwości chemicznych i fizycznych różnych tkanin wykorzystywanych w maskach ochronnych, naukowcy z Freie Universität Berlin byli w stanie wykazać, że te nowe tkaniny są w stanie zredukować liczbę cząsteczek wirusa SARS-CoV-2 nawet o 99,9% w ciągu kilku godzin. "W ten sposób tkaniny wykorzystywane w tych maskach mogą w sposób ciągły dezaktywować także wydychane wirusy i sprawić, że obsługa tych masek będzie jeszcze bardziej bezpieczna", mówi prof. dr Uwe Rösler z Instytutu Higieny Zwierząt i Środowiska. "Ponadto, takie tkaniny mogą pomóc w ograniczeniu problemów higienicznych w innych obszarach, zarówno ogólnych jak i medycznych, także tych wykraczających poza COVID-19".

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 może być przenoszony drogą kropelkową oraz w aerozolach. Z tego powodu rządy i organy służby zdrowia na całym świecie, w tym WHO, zalecają noszenie masek na twarz, aby chronić innych ludzi i w niewielkim stopniu, również siebie. Te maski na twarz mogą powstrzymywać krople SARS-CoV-2, które mogłyby się rozprzestrzeniać podczas wydechu, kaszlu i kichania.

Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z zanieczyszczonymi maskami twarzowymi: Po użyciu, maski należy wyrzucić, ewentualnie wirusy mogą zostać dezaktywowane przez mycie maski w wyższej temperaturze lub przez obróbkę mikrofalowe.

Zasada leżąca u podstaw technologii Livinguard polega na tym, że na powierzchni tkaniny znajduje się silny ładunek dodatni. W momencie zetknięcia się mikroorganizmów z tą technologią, komórka mikrobiologiczna, która jest naładowana ujemnie, zostaje zniszczona, co prowadzi do trwałego zniszczenia mikroorganizmu. W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań opartych na metalu, nowa technologia została uznana za bezpieczną zarówno dla skóry, jak i płuc. Ponadto, technologia Livinguard jest bardzo trwała, pozwalając użytkownikom na ponowne użycie maski do 200 razy bez zmniejszania jej bezpieczeństwa i skuteczności.

Źródło:

https://www.fu-berlin.de/en/presse/...

https://www.myscience.org/news/wire/innovative_textiles...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl